|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 2513 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 27 mm |
| Thickness | 10 mm |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 16 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 16 mm |
Patek Philippe 2513 27MM Yellow Gold Case Manual Winding
$599.00 Original price was: $599.00.$449.00Current price is: $449.00.
SKU: PP218-2637
Category: Patek Philippe others
Tags: 10 mm, 16 mm buckle width, 16 mm lug width, 2513, 27 mm case diameter, black bracelet, crocodile skin bracelet material, jewelry clasp, manual winding, mens watch, unisex watch, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe 2513 27MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5270/1r Rose Gold Case Manual Winding
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!














Reviews
There are no reviews yet.