|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 782 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 27AM400 |
| Number of jewels | 18 |
| Frequency | 19800 A/h |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 40 mm |
| Thickness | 8.5 mm |
| Crystal | Plastic |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | No numerals |
Patek Philippe 782 40MM White Gold Case Manual Winding
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-5093
Category: Patek Philippe others
Tags: 18 jewels, 27am400, 40 mm case diameter, 782, 8.5 mm, manual winding, mens watch, no numerals, plastic, silver dial, unisex watch, white gold case material
Be the first to review “Patek Philippe 782 40MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!















Reviews
There are no reviews yet.