|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 1530A |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 9″90 |
|
Case |
|
| Case material | Steel |
| Case diameter | 36 x 24 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Bezel material | Steel |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Brown |
| Clasp | Buckle |
|
Others |
|
| Small seconds, Genevian Seal | |
Patek Philippe 1530a 36x24MM Steel Case Manual Winding
$399.00 Original price was: $399.00.$249.00Current price is: $249.00.
SKU: PP218-4224
Category: Patek Philippe others
Tags: 1530a, 36x24 mm case diameter, 6 mm, 9-90, brown bracelet, buckle, crocodile skin bracelet material, manual winding, mens watch, roman numerals, silver dial, steel bezel material, steel case material, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe 1530a 36x24MM Steel Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.