|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3919/5 |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 6.5 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 130 mm |
| Lug width | 19 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava May-21 Manual Winding
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-4015
Category: Calatrava
Tags: 130 mm, 19 mm lug width, 6.5 mm, calatrava, manual winding, may-21, mens watch, roman numerals, unisex watch, white dial, yellow gold bezel material, yellow gold bracelet material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava May-21 Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!







Reviews
There are no reviews yet.