|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 3733/1G |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 215 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 33 x 29 mm |
| Thickness | 7 mm |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet length | 180 mm |
Patek Philippe 3733/1g 33x29MM White Gold Case Manual Winding
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-3873
Category: Patek Philippe others
Tags: 215, 33x29 mm case diameter, 3733/1g, 7 mm, manual winding, mens watch, unisex watch, white gold case material
Be the first to review “Patek Philippe 3733/1g 33x29MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Complications Chronograph
Patek Philippe Complications Chronograph 5930g-001 40MM White Gold Case Automatic Movement
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
















Reviews
There are no reviews yet.