|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Annual Calendar |
| Reference number | 5235/50R-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 31-260 REG QA |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 40.5 mm |
| Thickness | 10 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Grey |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 180 mm |
|
Others |
|
| Display back | |
Patek Philippe Annual Calendar 5235/50r-001 40.5MM Rose Gold Case Automatic
$599.00 Original price was: $599.00.$449.00Current price is: $449.00.
SKU: PP218-3787
Category: Annual Calendar
Tags: 10 mm, 180 mm, 3 atm water resistance, 31-260 reg qa, 40.5 mm case diameter, 5235/50r-001, annual calendar, automatic, grey dial, leather bracelet material, rose gold case material, sapphire crystal
Be the first to review “Patek Philippe Annual Calendar 5235/50r-001 40.5MM Rose Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!















Reviews
There are no reviews yet.