|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3445 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 35 mm |
| Thickness | 95 mm |
| Water resistance | 10 ATM |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Grey |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 220 mm |
| Bracelet thickness | 2 mm |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 14 mm |
Patek Philippe Calatrava 3445 35MM Yellow Gold Case Automatic
$699.00 Original price was: $699.00.$549.00Current price is: $549.00.
SKU: PP218-2014
Category: Calatrava
Tags: 10 atm water resistance, 14 mm buckle width, 18 mm lug width, 2 mm bracelet thickness, 220 mm, 3445, 35 mm case diameter, 9.5 mm, automatic, black bracelet, buckle, calatrava, grey dial, leather bracelet material, mens watch, no numerals, plexiglass, unisex watch, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3445 35MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5140r-001 37MM Rose Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.