|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3738/118 |
| Movement | Automatic |
| Bracelet material | Yellow gold |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 31 mm |
| Thickness | 5.6 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 160 mm |
| Lug width | 20 mm |
Patek Philippe Golden Ellipse 3738/118 Automatic
$479.00 Original price was: $479.00.$329.00Current price is: $329.00.
SKU: PP218-1795
Category: Golden Ellipse
Tags: 160 mm, 20 mm lug width, 3738/118, 5.6 mm, automatic, golden ellipse, no numerals, white dial, yellow gold bezel material, yellow gold bracelet material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3738/118 Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!





Reviews
There are no reviews yet.