|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3648 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 23300 |
| Number of jewels | 18 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 27 x 32 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Glass |
| Dial | Brown |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 203 mm (120 mm / 83 mm) |
| Bracelet thickness | 0.1 mm |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 17 mm |
Patek Philippe Golden Ellipse 3648 27x32MM Yellow Gold Case Manual Winding
$379.00 Original price was: $379.00.$229.00Current price is: $229.00.
SKU: PP218-439
Category: Golden Ellipse
Tags: 1 mm bracelet thickness, 17 mm buckle width, 18 jewels, 18 mm lug width, 203 mm, 23300, 27x32 mm case diameter, 3648, black bracelet, brown dial, buckle, glass, golden ellipse, leather bracelet material, manual winding, mens watch, no numerals, unisex watch, yellow gold bezel material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3648 27x32MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!











Reviews
There are no reviews yet.