|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus |
| Reference number | 4700/51 |
| Movement | Quartz |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Quartz |
| Movement/Caliber | E19C |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 25 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | White |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 160 mm |
| Clasp | Fold clasp |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Quick Set | |
Patek Philippe Nautilus 4700/51 25MM Yellow Gold Case Quartz
$559.00 Original price was: $559.00.$409.00Current price is: $409.00.
SKU: PP218-7889
Category: Nautilus
Tags: 160 mm, 25 mm case diameter, 4700/51, 6 mm, e19c, fold clasp, nautilus, quartz, sapphire crystal, white dial, womens watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Nautilus 4700/51 25MM Yellow Gold Case Quartz” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic








Reviews
There are no reviews yet.