|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3593 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 28-255 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Gold |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
|
Functions |
|
| Date | |
Patek Philippe Calatrava 3593 33MM Yellow Gold Case Automatic
$439.00 Original price was: $439.00.$289.00Current price is: $289.00.
SKU: PP218-7812
Category: Calatrava
Tags: 18 mm lug width, 28-255, 33 mm case diameter, 3593, 7 mm, automatic, black bracelet, buckle, calatrava, crocodile skin bracelet material, gold dial, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3593 33MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.