|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 5296G-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 324/390 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 38 mm |
| Thickness | 8.7 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 21 mm |
| Clasp | Buckle |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Tempered blue hands | |
Patek Philippe Calatrava 5296g-001 38MM White Gold Case Automatic
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-7779
Category: Calatrava
Tags: 21 mm lug width, 324/390, 38 mm case diameter, 5296g-001, 8.7 mm, arabic numerals, automatic, black bracelet, buckle, calatrava, leather bracelet material, mens watch, sapphire crystal, silver dial, unisex watch, white gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 5296g-001 38MM White Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!





Reviews
There are no reviews yet.