|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 5022 |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 175 mm |
| Lug width | 18 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava 5022 Manual Winding
$559.00 Original price was: $559.00.$409.00Current price is: $409.00.
SKU: PP218-7741
Category: Calatrava
Tags: 175 mm, 18 mm lug width, 5022, 7 mm, calatrava, champagne dial, leather bracelet material, manual winding, mens watch, roman numerals, unisex watch, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 5022 Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.