|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 4290 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 16.250 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 31.5 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 135 mm |
| Lug width | 22 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
Patek Philippe 4290 31.5MM Yellow Gold Case Manual Winding
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-7708
Category: Patek Philippe others
Tags: 135 mm, 22 mm lug width, 31.5 mm case diameter, 4290, 6 mm, gold bracelet, jewelry clasp, manual winding, mineral glass, no numerals, womens watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe 4290 31.5MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Golden Ellipse







Reviews
There are no reviews yet.