|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3788 |
| Movement | Quartz |
| Case material | Yellow gold |
|
Caliber |
|
| Movement | Quartz |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 29 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 220 mm |
| Bracelet thickness | 2 mm |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 20 mm |
Patek Philippe Golden Ellipse 3788 29MM Yellow Gold Case Quartz
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-7448
Category: Golden Ellipse
Tags: 18 mm lug width, 2 mm bracelet thickness, 20 mm buckle width, 220 mm, 29 mm case diameter, 3788, 6 mm, blue dial, buckle, golden ellipse, no numerals, quartz, sapphire crystal, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3788 29MM Yellow Gold Case Quartz” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!














Reviews
There are no reviews yet.