|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Chronograph |
| Reference number | 530 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Gold/Steel |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 12-120 PS |
| Number of jewels | 18 |
|
Case |
|
| Case material | Gold/Steel |
| Case diameter | 36 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Brown |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Steel |
| Buckle width | 14 mm |
|
Others |
|
| Small seconds, Chronometer, Only Original Parts | |
Patek Philippe Chronograph 530 36MM Gold/steel Case Manual Winding
$559.00 Original price was: $559.00.$409.00Current price is: $409.00.
SKU: PP218-7331
Category: Chronograph
Tags: 12-120 ps, 14 mm buckle width, 18 jewels, 19 mm lug width, 36 mm case diameter, 530, arabic numerals, brown bracelet, buckle, chronograph, crocodile skin bracelet material, gold/steel case material, manual winding, mens watch, plexiglass, silver dial, steel clasp material, unisex watch, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Chronograph 530 36MM Gold/steel Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Patek Philippe others













Reviews
There are no reviews yet.