|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 5026 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Red gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 240PS |
|
Case |
|
| Case material | Red gold |
| Case diameter | 33.5 mm |
| Thickness | 7.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Brown |
| Bracelet length | 185 mm |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Calatrava 5026 33.5MM Red Gold Case Automatic
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-7088
Category: Calatrava
Tags: 185 mm, 19 mm lug width, 240ps, 33.5 mm case diameter, 5026, 7.5 mm, automatic, black dial, brown bracelet, buckle, calatrava, leather bracelet material, mens watch, red gold case material, sapphire crystal, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 5026 33.5MM Red Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.