|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Vintage |
| Reference number | Patek Philippe 3528/3 Extra Thin Vintage Klassik Wei?gold |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | White gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | cal 175 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 26 x 29 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Bezel material | White gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | White gold |
| Bracelet color | Silver |
| Lug width | 22 mm |
| Clasp | Fold clasp |
| Clasp material | White Gold |
Patek Philippe Vintage Mar-21 26x29MM White Gold Case Manual Winding
$399.00 Original price was: $399.00.$249.00Current price is: $249.00.
SKU: PP218-6956
Category: Vintage
Tags: 175, 22 mm lug width, 26x29 mm case diameter, 5 mm, arabic numerals, fold clasp, manual winding, mar-21, mens watch, sapphire crystal, silver bracelet, silver dial, unisex watch, vintage, white gold bezel material, white gold bracelet material, white gold case material, white gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Vintage Mar-21 26x29MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!














Reviews
There are no reviews yet.