|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3520D |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 175 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33 x 37 mm |
| Thickness | 55 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Brown |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 14 mm |
|
Others |
|
| Only Original Parts | |
Patek Philippe Calatrava 3520d 33x37MM Yellow Gold Case Manual Winding
$559.00 Original price was: $559.00.$409.00Current price is: $409.00.
SKU: PP218-6746
Category: Calatrava
Tags: 14 mm buckle width, 175, 18 mm lug width, 33x37 mm case diameter, 3520d, 55 mm, brown bracelet, buckle, calatrava, crocodile skin bracelet material, manual winding, mens watch, mineral glass, roman numerals, unisex watch, white dial, yellow gold bezel material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3520d 33x37MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!














Reviews
There are no reviews yet.