|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 4715/3 |
| Movement | Quartz |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Quartz |
| Movement/Caliber | E15 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 16.5 x 20 mm |
| Thickness | 5.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Gold |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 165 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Mar-21 16.5x20MM Yellow Gold Case Quartz
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-6738
Category: Patek Philippe others
Tags: 16.5x20 mm case diameter, 165 mm, 5.5 mm, e15, fold clasp, gold dial, mar-21, quartz, sapphire crystal, womens watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Mar-21 16.5x20MM Yellow Gold Case Quartz” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5320g-001 40MM White Gold Case Automatic
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.