|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | World Time Chronograph |
| Reference number | 5930G |
| Movement | Automatic |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 40 mm |
| Thickness | 13 mm |
| Bezel material | White gold |
| Dial | Blue |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet length | 160 mm |
| Lug width | 21 mm |
|
Functions |
|
| Chronograph | |
Patek Philippe Complications Chronograph 5930g 40MM White Gold Case Automatic Movement
$339.00 Original price was: $339.00.$189.00Current price is: $189.00.
Be the first to review “Patek Philippe Complications Chronograph 5930g 40MM White Gold Case Automatic Movement” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.