|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3978 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 215 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33.5 x 28.5 mm |
| Thickness | 6.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 190 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Golden Ellipse 3978 33.5×28.5MM Yellow Gold Case Manual Winding
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-6189
Category: Golden Ellipse
Tags: 190 mm, 215, 33.5x28.5 mm case diameter, 3978, 6.5 mm, blue dial, fold clasp, golden ellipse, manual winding, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3978 33.5×28.5MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.