|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3738/1 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 240 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 35.5 x 30.5 mm |
| Thickness | 5.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 175 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Golden Ellipse Jan-38 35.5×30.5MM Yellow Gold Case Automatic
$659.00 Original price was: $659.00.$509.00Current price is: $509.00.
SKU: PP218-5992
Category: Golden Ellipse
Tags: 175 mm, 240, 35.5x30.5 mm case diameter, 5.5 mm, automatic, black dial, fold clasp, golden ellipse, jan-38, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse Jan-38 35.5×30.5MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5320g-001 40MM White Gold Case Automatic
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5327g-001 39MM White Gold Case Automatic









Reviews
There are no reviews yet.