|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 570G |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | White gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | Manual – Caliber 27 SC |
| Base caliber | Manual – Caliber 27 SC |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 35 mm |
| Bezel material | White gold |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | White gold |
| Bracelet color | Brown |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Fold clasp |
| Clasp material | White Gold |
| Buckle width | 17 mm |
Patek Philippe Calatrava 570g 35MM White Gold Case Manual Winding
$399.00 Original price was: $399.00.$249.00Current price is: $249.00.
SKU: PP218-5585
Category: Calatrava
Tags: 17 mm buckle width, 19 mm lug width, 35 mm case diameter, 570g, brown bracelet, calatrava, fold clasp, manual - caliber 27 sc, manual winding, mens watch, no numerals, plexiglass, silver dial, unisex watch, white gold bezel material, white gold bracelet material, white gold case material, white gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 570g 35MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!


Reviews
There are no reviews yet.