|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Chronograph |
| Reference number | 5070G |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 27 |
| Power reserve | 56 h |
| Number of jewels | 28 |
| Frequency | 18000 A/h |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 42 mm |
| Thickness | 13 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Clasp | Fold clasp |
| Clasp material | White Gold |
|
Functions |
|
| Chronograph | |
|
Others |
|
| Display back, Central seconds, Small seconds, Chronometer | |
Patek Philippe Chronograph 5070g 42MM White Gold Case Manual Winding
$379.00 Original price was: $379.00.$229.00Current price is: $229.00.
SKU: PP218-5274
Category: Chronograph
Tags: 13 mm, 28 jewels, 42 mm case diameter, 5070g, 56h power reserve, arabic numerals, black bracelet, chronograph, crocodile skin bracelet material, fold clasp, manual winding, sapphire crystal, silver dial, white gold case material, white gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Chronograph 5070g 42MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!


Reviews
There are no reviews yet.