|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 5115 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 215 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 35 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial | White |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Calatrava 5115 35MM Yellow Gold Case Manual Winding
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-5246
Category: Calatrava
Tags: 19 mm lug width, 215, 35 mm case diameter, 5115, 8 mm, black bracelet, buckle, calatrava, crocodile skin bracelet material, manual winding, mens watch, mineral glass, unisex watch, white dial, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 5115 35MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Sale!
Sale!












Reviews
There are no reviews yet.