|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3544/1 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Dial | Champagne |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 152 mm |
| Lug width | 22 mm |
Patek Philippe Golden Ellipse Jan-44 33MM Yellow Gold Case Manual Winding
$579.00 Original price was: $579.00.$429.00Current price is: $429.00.
SKU: PP218-5231
Category: Golden Ellipse
Tags: 152 mm, 22 mm lug width, 3 atm water resistance, 33 mm case diameter, champagne dial, gold bracelet, golden ellipse, jan-44, manual winding, mens watch, unisex watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse Jan-44 33MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5270/1r Rose Gold Case Manual Winding
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!





Reviews
There are no reviews yet.