|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Gondolo |
| Reference number | 5111 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 215 |
| Number of jewels | 18 |
| Frequency | 28800 A/h |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 31,5 x 47 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Blue |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Rose Gold |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Gondolo 5111 31,5x47MM Rose Gold Case Manual Winding
$479.00 Original price was: $479.00.$329.00Current price is: $329.00.
SKU: PP218-4715
Category: Gondolo
Tags: 18 jewels, 215, 31, 5111, 5x47 mm case diameter, 8 mm, blue bracelet, buckle, crocodile skin bracelet material, gondolo, manual winding, mens watch, rose gold case material, rose gold clasp material, sapphire crystal, silver dial, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Gondolo 5111 31,5x47MM Rose Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!













Reviews
There are no reviews yet.