|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 4860 |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 26 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 100 mm |
| Lug width | 14 mm |
Patek Philippe Calatrava 4860 Manual Winding
$559.00 Original price was: $559.00.$409.00Current price is: $409.00.
SKU: PP218-4579
Category: Calatrava
Tags: 100 mm, 14 mm lug width, 4860, 7 mm, arabic numerals, calatrava, leather bracelet material, manual winding, white dial, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 4860 Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5320g-001 40MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.