|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Vintage |
| Reference number | 2506/1 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 32 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Brown |
| Lug width | 16 mm |
Patek Philippe Vintage Jan-21 32MM Yellow Gold Case Manual Winding
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-4558
Category: Vintage
Tags: 16 mm lug width, 32 mm case diameter, 5 mm, arabic numerals, brown bracelet, jan-21, leather bracelet material, manual winding, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, vintage, yellow gold bezel material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Vintage Jan-21 32MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.