|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Perpetual Calendar |
| Reference number | 5160J-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 324 S QR |
| Power reserve | 45 h |
| Number of jewels | 30 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 38 mm |
| Thickness | 12 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 185 mm |
|
Functions |
|
| Moon phase | |
Patek Philippe Perpetual Calendar 5160j-001 38MM Yellow Gold Case Automatic
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-4548
Category: Perpetual Calendar
Tags: 12 mm, 185 mm, 30 jewels, 324 s qr, 38 mm case diameter, 45h power reserve, 5160j-001, automatic, leather bracelet material, perpetual calendar, sapphire crystal, silver dial, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Perpetual Calendar 5160j-001 38MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.