|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Grand Complications |
| Reference number | 5101R |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 28-20 |
| Frequency | 21,600 A/h |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 29.6 mm |
| Thickness | 12.2 mm |
| Water resistance | 2.5 ATM |
| Bezel material | Rose gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Gold |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Rose Gold |
|
Functions |
|
| Tourbillon | |
|
Others |
|
| Display back, Chronometer | |
Patek Philippe Grand Complications 5101r 29.6MM Rose Gold Case Manual Winding
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-4539
Category: Grand complications
Tags: 12.2 mm, 2.5 atm water resistance, 28-20, 29.6 mm case diameter, 5101r, buckle, gold dial, grand complications, leather bracelet material, manual winding, mens watch, rose gold bezel material, rose gold case material, rose gold clasp material, sapphire crystal, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Grand Complications 5101r 29.6MM Rose Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic

Reviews
There are no reviews yet.