|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3839/1 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 28-255C |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 34.5 x 36.5 mm |
| Thickness | 6.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 185 mm |
| Clasp | Fold clasp |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Quick Set | |
Patek Philippe Golden Ellipse Jan-39 34.5×36.5MM Yellow Gold Case Automatic
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-4280
Category: Golden Ellipse
Tags: 185 mm, 28-255c, 34.5x36.5 mm case diameter, 6.5 mm, automatic, blue dial, fold clasp, golden ellipse, jan-39, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse Jan-39 34.5×36.5MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.