|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Complications |
| Reference number | 5054J-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 240/164 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 35.5 mm |
| Thickness | 9.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | White |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Brown |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Fold clasp |
|
Functions |
|
| Moon phase, Date | |
|
Others |
|
| Quick Set | |
Patek Philippe Complications 5054j-001 35.5MM Yellow Gold Case Automatic
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-4278
Category: Complications
Tags: 19 mm lug width, 240/164, 35.5 mm case diameter, 5054j-001, 9.5 mm, automatic, brown bracelet, complications, crocodile skin bracelet material, fold clasp, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, white dial, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Complications 5054j-001 35.5MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5320g-001 40MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.