|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3998/00G |
| Movement | Automatic |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 34 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Bezel material | White gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet length | 140 mm |
| Lug width | 18 mm |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Central seconds | |
Patek Philippe Calatrava 3998/00g 34MM White Gold Case Automatic
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-4069
Category: Calatrava
Tags: 140 mm, 18 mm lug width, 34 mm case diameter, 3998/00g, 8 mm, automatic, calatrava, crocodile skin bracelet material, mens watch, no numerals, unisex watch, white dial, white gold bezel material, white gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3998/00g 34MM White Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Golden Ellipse
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.