|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3573-1 |
| Movement | Automatic |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 350 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 36 mm |
| Thickness | 9.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 200 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Calatrava Jan-73 36MM White Gold Case Automatic
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-4053
Category: Calatrava
Tags: 200 mm, 350, 36 mm case diameter, 9.5 mm, automatic, calatrava, fold clasp, jan-73, mens watch, sapphire crystal, silver dial, unisex watch, white gold case material, yellow gold bracelet material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava Jan-73 36MM White Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.