|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 4223/4 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 16-250 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 25.5 mm |
| Thickness | 5.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 155 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Golden Ellipse Apr-21 25.5MM Yellow Gold Case Manual Winding
$579.00 Original price was: $579.00.$429.00Current price is: $429.00.
SKU: PP218-4051
Category: Golden Ellipse
Tags: 155 mm, 16-250, 25.5 mm case diameter, 5.5 mm, apr-21, blue dial, fold clasp, golden ellipse, manual winding, sapphire crystal, womens watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse Apr-21 25.5MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5320g-001 40MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.