|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Perpetual Calendar |
| Reference number | 5140R-001 |
| Movement | Automatic |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 240Q |
| Number of jewels | 27 |
|
Case |
|
| Case diameter | 37.2 mm |
| Thickness | 9 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Brown |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 190 mm |
|
Functions |
|
| Moon phase | |
Patek Philippe Perpetual Calendar 5140r-001 Automatic
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-4033
Category: Perpetual Calendar
Tags: 190 mm, 240q, 27 jewels, 3 atm water resistance, 5140r-001, 9 mm, automatic, brown dial, leather bracelet material, perpetual calendar, sapphire crystal
Be the first to review “Patek Philippe Perpetual Calendar 5140r-001 Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!













Reviews
There are no reviews yet.