|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 1584 |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 34 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 140 mm |
| Lug width | 18 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava 1584 Manual Winding
$379.00 Original price was: $379.00.$229.00Current price is: $229.00.
SKU: PP218-3698
Category: Calatrava
Tags: 140 mm, 1584, 18 mm lug width, arabic numerals, calatrava, champagne dial, leather bracelet material, manual winding, mens watch, unisex watch, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 1584 Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.