|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Minute Repeater |
| Reference number | 5539G-001 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | R TO 27 PS |
| Number of jewels | 28 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 37 mm |
| Thickness | 11.36 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 185 mm |
|
Others |
|
| Display back | |
Patek Philippe Minute Repeater 5539g-001 37MM White Gold Case Manual Winding
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-3692
Category: Minute Repeater
Tags: 11.36 mm, 185 mm, 28 jewels, 3 atm water resistance, 37 mm case diameter, 5539g-001, black dial, leather bracelet material, manual winding, minute repeater, r to 27 ps, sapphire crystal, white gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Minute Repeater 5539g-001 37MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!















Reviews
There are no reviews yet.