|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3563/3 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Lizard skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 350 |
| Number of jewels | 28 |
| Frequency | 21600 A/h |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 34,5 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Lizard skin |
| Bracelet color | Black |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Steel |
| Buckle width | 200 mm |
Patek Philippe Calatrava Mar-63 34,5MM Yellow Gold Case Automatic
$399.00 Original price was: $399.00.$249.00Current price is: $249.00.
SKU: PP218-3430
Category: Calatrava
Tags: 20 mm buckle width, 28 jewels, 34, 350, 5 mm case diameter, automatic, black bracelet, blue dial, buckle, calatrava, lizard skin bracelet material, mar-63, mens watch, no numerals, sapphire crystal, steel clasp material, unisex watch, yellow gold bezel material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava Mar-63 34,5MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!












Reviews
There are no reviews yet.