|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Perpetual Calendar |
| Reference number | 5940R-001 |
| Movement | Automatic |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 240 Q |
| Number of jewels | 27 |
|
Case |
|
| Case diameter | 44.6 x 37 mm |
| Thickness | 8.5 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | White |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 175 mm |
|
Functions |
|
| Moon phase | |
Patek Philippe Perpetual Calendar 5940r-001 Automatic
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-3235
Category: Perpetual Calendar
Tags: 175 mm, 240 q, 27 jewels, 3 atm water resistance, 5940r-001, 8.5 mm, automatic, leather bracelet material, perpetual calendar, sapphire crystal, white dial
Be the first to review “Patek Philippe Perpetual Calendar 5940r-001 Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!















Reviews
There are no reviews yet.