|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Vintage |
| Reference number | Vintage Schmuckuhr |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Number of jewels | 8 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 15 x 18,5 mm |
| Thickness | 75 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet color | Gold |
| Lug width | 14 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 14 mm |
|
Others |
|
| Only Original Parts | |
Patek Philippe Vintage 15×18,5MM Yellow Gold Case Manual Winding
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-3135
Category: Vintage
Tags: 14 mm buckle width, 14 mm lug width, 15x18, 5 mm case diameter, 75 mm, 8 jewels, champagne dial, gold bracelet, jewelry clasp, manual winding, mineral glass, roman numerals, vintage, womens watch, yellow gold bezel material, yellow gold bracelet material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Vintage 15×18,5MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 3945 36MM Yellow Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!











Reviews
There are no reviews yet.