|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3468-5 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | White gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 23-300 |
| Power reserve | 42 h |
| Number of jewels | 18 |
| Frequency | 18.000 A/h |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Bezel material | White gold |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial | Silver |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | White gold |
| Bracelet color | Gold |
| Clasp | Fold clasp |
| Clasp material | White Gold |
Patek Philippe Calatrava May-68 33MM White Gold Case Manual Winding
$499.00 Original price was: $499.00.$349.00Current price is: $349.00.
SKU: PP218-3090
Category: Calatrava
Tags: 18 jewels, 23-300, 33 mm case diameter, 42h power reserve, 5 mm, calatrava, fold clasp, gold bracelet, manual winding, may-68, mens watch, mineral glass, silver dial, unisex watch, white gold bezel material, white gold bracelet material, white gold case material, white gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava May-68 33MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.