|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | World Time |
| Reference number | 5130/1G-010 |
| Movement | Automatic |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | White gold |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Power reserve | 48 h |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 39.5 mm |
| Thickness | 9.4 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | White gold |
| Bracelet length | 180 mm |
Patek Philippe Complications 5130/1g-010 39.5MM White Gold Case Automatic Movement
$379.00 Original price was: $379.00.$229.00Current price is: $229.00.
SKU: PP218-2995
Category: Complications
Tags: 180 mm, 3 atm water resistance, 39.5 mm case diameter, 48h power reserve, 5130/1g-010, 9.4 mm, automatic movement, sapphire crystal, silver dial, white gold bracelet material, white gold case material, world time
Be the first to review “Patek Philippe Complications 5130/1g-010 39.5MM White Gold Case Automatic Movement” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
















Reviews
There are no reviews yet.