|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3796D |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 30 mm |
| Thickness | 7.2 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 130 mm |
| Lug width | 18 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava 3796d Manual Winding
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-2907
Category: Calatrava
Tags: 130 mm, 18 mm lug width, 3796d, 7.2 mm, calatrava, leather bracelet material, manual winding, mens watch, roman numerals, unisex watch, white dial, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3796d Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Complications Chronograph
Patek Philippe Complications Chronograph 5930g-001 40MM White Gold Case Automatic Movement
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.