|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3605/1 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 28-255C |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 38 x 32.5 mm |
| Thickness | 6.5 mm |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial | Gold |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 190 mm |
| Clasp | Fold clasp |
|
Functions |
|
| Date | |
Patek Philippe Golden Ellipse Jan-21 38×32.5MM Yellow Gold Case Automatic
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-2718
Category: Golden Ellipse
Tags: 190 mm, 28-255c, 38x32.5 mm case diameter, 6.5 mm, automatic, fold clasp, gold dial, golden ellipse, jan-21, mens watch, mineral glass, unisex watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse Jan-21 38×32.5MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5270/1r Rose Gold Case Manual Winding
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5327g-001 39MM White Gold Case Automatic













Reviews
There are no reviews yet.