|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Vintage |
| Reference number | 3649-1 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Calf skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 30 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Dial | Black |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Calf skin |
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 216 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Vintage Jan-49 30MM Yellow Gold Case Manual Winding
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-2577
Category: Vintage
Tags: 216 mm, 30 mm case diameter, 6 mm, black bracelet, black dial, buckle, calf skin bracelet material, jan-49, manual winding, mens watch, unisex watch, vintage, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Vintage Jan-49 30MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.