|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3545 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 32 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 165 mm |
| Bracelet thickness | 2 mm |
| Lug width | 20 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
| Clasp material | Steel |
| Buckle width | 15 mm |
Patek Philippe Golden Ellipse 3545 32MM Yellow Gold Case Manual Winding
$439.00 Original price was: $439.00.$289.00Current price is: $289.00.
SKU: PP218-2441
Category: Golden Ellipse
Tags: 15 mm buckle width, 165 mm, 2 mm bracelet thickness, 20 mm lug width, 32 mm case diameter, 3545, 5 mm, champagne dial, gold bracelet, golden ellipse, jewelry clasp, manual winding, mens watch, no numerals, sapphire crystal, steel clasp material, unisex watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3545 32MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!











Reviews
There are no reviews yet.