|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus |
| Reference number | 3800/1 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Steel |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
|
Case |
|
| Case material | Steel |
| Case diameter | 37 mm |
| Thickness | 7.5 mm |
| Dial | Blue |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Steel |
| Bracelet color | Silver |
| Bracelet length | 171 mm |
| Clasp | Fold clasp |
|
Functions |
|
| Date | |
Patek Philippe Nautilus Jan-00 37MM Steel Case Automatic
$379.00 Original price was: $379.00.$229.00Current price is: $229.00.
SKU: PP218-2142
Category: Nautilus
Tags: 171 mm, 37 mm case diameter, 7.5 mm, automatic, blue dial, fold clasp, jan-00, mens watch, nautilus, silver bracelet, steel bracelet material, steel case material, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Nautilus Jan-00 37MM Steel Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5327g-001 39MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.